fbpx

prof. PhDr. Michal Oláh, PhD.

prof. PhDr. Michal Oláh, PhD. je vysokoškolským učitelem, sociálním pracovníkem a novinářem. Od roku 1996 působí v oblasti pomoci lidem v nouzi, zejména krizové intervenci (lidé bez domova, marginalizovaní Romové, oběti násilí, lidé se zdravotním postižením) a přitom usiluje o zvyšování kvality sociální práce jako supervizor. Absolvoval také 4leté psychoterapeutické vzdělání v Kognitivně-behaviorální terapii a doplňkové pedagogické studium. Je šéfredaktorem vědeckého časopisu Clinical Social Work and Health Intervention, autorem a spoluautorem několika publikací a členem vědeckých rad na Slovensku a v zahraničí. Garantuje a lektoruje mnohé akreditované a odborné vzdělávání. Od roku 2020 je spoluzakladatelem neziskové organizace Akademie humanitních a mezikulturních studií Edith Steinové, n.o. Baví ho trénovat lidi řešit problémy na pracovišti, učit komunikovat a radit tak, abychom poradce do budoucna už nepotřebovali.

PhDr. Ernest Kováč

PhDr. Ernest Kováč - garant a lektor v akreditovaných a odborných vzdělávacích programech pro další vzdělávání dospělých. Kromě celoživotního vzdělávání dospělých působí jako pedagog na VŠ. Několik funkčních období vedl Asociaci mediátorů Slovenska jako statutář a předseda. Je organizátorem mezinárodních vědeckých konferencí a členem vědeckých výborů na mezinárodních vědeckých konferencích. Ve vzdělávání se zaměřuje na mediaci, řešení konfliktů, komunikaci, zvládání stresu. Vzdělává manažery firem, zaměstnance státní, veřejné správy, samosprávy a mediátory. Zajímá se o SWOT analýzu, se kterou aktivně pracuje na různých setkáních, worshopech a setkáních. Pomáhá růst nejen firmám, ale také jednotlivcům. Kromě vzdělávání a připravování vzdělávacích aktivit pomáhá firmám a institucím s implementací personálního auditu a projektu LEAN. Od roku 2020 je spoluzakladatelem neziskové organizace Akademie humanitních a mezikulturních studií Edith Steinové, n.o. Jelikož neustále chce růst a předávat účastníkům nejmodernější trendy ve vzdělávání a být pro ně inovativní vzdělávatel studuje odbornou literaturu zaměřenou na komunikaci, management, řešení konfliktů a další. Má rád přírodu a ve volném čase se věnuje svému psovi. Pro něj je největší relax trávit čas v přírodě.

Mgr. Jozef Belko

Mgr. Jozef Belko působí jako lektor pro vzdělávací programy zaměřené na finance a finanční gramotnost. Je autorem mnoha odborných článků publikovaných v Hospodářských novinách, Management a internetový portál opoisteni.sk. Své odborné články zaměřuje na problematiku hypoték, úvěrů a investování v důchod. Odborný potenciál také zaměřuje na byznys korporatní klientelu a na další sektory. Pro firmy poskytuje ekonomické a finanční poradenství ve spojení s personálním auditem. V roce 2009 založil občanské sdružení Cor bonitas, kde působí jako statutář a předseda. Od roku 2020 je členem správní rady neziskové organizace Akademie humanitních a mezikulturních studií Edith Steinové, n.o. ​

doc. PhDr. Milan Tomka, PhD.

doc. PhDr. Milan Tomka, PhD. - absolvoval studium oboru sociální práce na Univerzitě Konstantina Filozofa v Nitře, později na Trnavské univerzitě. Ukončil dlouhodobý výcvik v dynamickém psychoterapeutickém výcviku na Univerzitě Karlově v Praze a výcvik v supervizi realizované Asociací supervizorů a sociálních poradců v Bratislavě. Působil na několika vedoucích pozicích, věnuje se poradenství, supervizi a výcvikům rozvoje sociálních dovedností. Aktuálně působí jako vysokoškolský učitel.

Mgr. Přemysl Mikoláš

Přemysl Mikoláš je dětský a dorostový psycholog, certifikovaný psychoterapeut s desetiletou zkušeností u dětí a dospívajících s PAS, ADHD a dětí s psychickou deprivací. Je úspěšným absolventem jednooborové psychologie a uceleného, akreditovaného psychoterapeutického výcviku MZ ČR v Transformační systemické terapii dle Virginie Satirové. Od roku 2010 vede podporné skupiny pro pečující v Moravskoslezském kraji a od roku 2016 také v Libereckém kraji. Ve své soukromé praxi spolupracuje se spolkem ADAM - autistické děti a my z Havířova, Centrem terapie autismu Praha.

doc. Ing. Anton Doktorov, PhD., mim. prof.

Působí jako vysokoškolský učitel a v současnosti i sociální pracovník v Zařízení pro seniory. Věnuje se metodologii vědeckého výzkumu. Působil jako řídící pracovník, například jako starosta Petržalky, ředitel nebo zástupce ředitele odborných institucí. Věnuje se managementu a vzdělávání. Má zkušenosti jako odborný garant národních projektů řešených v rámci ESF. Je absolventem doplňujícího pedagogického studia. Ve svých publikacích se věnuje teorii vzdělávání a managementu. Působil také jako novinář. Od roku 2020 je spoluzakladatelem neziskové organizace Akademie humanitních a mezikulturních studií Edith Steinové, n.o.. Baví ho management, učit , příroda a historie automobilismu. Je aktivní člen O.Z. Usururus Natura pro ochranu medvěda hnědého a přírody.

PhDr. Jozef Vorobel, PhD.

PhDr. Josef Vorobel, PhD. - je absolventem studia oboru sociální práce Filozofické fakulty Prešovské univerzity v Prešově. Má dlouholeté zkušenosti při realizaci sociálního poradenství, supervizí v sociálních službách a lektorování vzdělávání pro sociální pracovníky. Věnuje se projektování, metodickému a finančnímu řízení sociálních nebo asistenčních služeb na komunitní úrovni v rámci samospráv a neziskového sektoru. Ovládá problematiku realizace těchto služeb v sociálně vyloučených komunitách. V současnosti působí jako specializovaný sociální poradce a supervizor pro komunitní služby

Mgr. Katarína Kotradyová, PhD.

Mgr. Katarína Kotradyová, PhD., - dlouholetá vysokoškolská pedagogička, supervizorka, socioterapeutka, garantka pro výkon specializovaného sociálního poradenství, ale i hodnotitelka projektů OP lidské zdroje na MV SR. V roce 2018-19 působila i jako přednostka Obcú v Richnavě. Jmenovaná již v roce 2007 založila OZ Děti slunce a do dnešní doby v něm působí jako statutární zástupkyně. V praxi se věnuje převážně poskytování specializovaného sociálního poradenství v rámci KSK (OZ děti slunce provozuje dvě poradny specializovaného sociálního poradenství v Krompachách a v Gelnici) a prevenci různých forem diskriminace žen (OZ Děti slunce realizuje projekt zaměřený na prevenci diskriminace romských žen v kontextu poskytování poradenství). Mgr. Katarína Kotradyová PhD., je autorkou pěti vědeckých monografií a mnoha významných vědeckých a odborných publikací, které byly uveřejněny také v časopisech evidovaných v databázi SCOPUS. V současné době realizuje výzkum zaměřený na projevy sociální exkluze a na možnost zastavení tohoto procesu právě dostupnou možností poskytnutí specializovaného sociálního poradenství. Výzkum realizuje metodou zakotvené teorie.

Mgr. Beáta Horváthová, MBA

Mgr. Beáta Horváthová, ukončila jsem Univerzitu Pavla Josefa Šafárika v Košicích, Filozofickou fakultu v Prešově, Odbor výchova a vzdělávání dospělých v roce 1994. Specializovala jsem se na sociální práci během 2 let uvedeného studia. V roce 2009 jsem úspěšně absolvovala supervizní výcvik v Asociaci supervizorů a sociálních poradců v Bratislavě a ráda provádím supervizi pro zařízení sociálních služeb, nevládní organizace, působící v sociální oblasti a v centrech pro děti a jejich rodiny a zletilé fyzické osoby. Při supervizi mám ráda osobní kontakt se sociálními pracovníky a všemi, kteří v organizaci pracují a mám ráda ty nevyčerpatelné zdroje podnětů, zvažování postupů pracovních, přístupů osobních i profesionálních ke klientům, ke kolegům, sdílení zkušeností, poznání, pokusů, omylů. Mám ráda vzájemné učení, akceptaci odborníků během supervize. Od roku 1994 do roku 2007 jsem pracovala ve státní správě, v druhostupňových výkonných orgánech státní správy a Úřadu práce, sociálních věcí a rodiny v Košicích, kde jsem se v roce 2010 stala i ředitelkou Úřadu. Byla jsem osobně účastná transformačního procesu přechodu dětských domovů v Košickém kraji z institucionalizované formy výchovy na výchovu rodinného typu s individuálním přístupem. Od roku 2015 řídím organizaci, která poskytuje zdravotní péči dětem i dospělým v oblasti duševního zdraví a psychologické péče a také poskytuje sociální služby krizové intervence, komunitní sociální práce, specializovaného poradenství a ambulantní formy pomoci osobám s těžkým zdravotním postižením. Aktivně spolupracuji na podpoře a pomoci sociálním pracovníkům i jako členka představenstva v České komoře sociálních pracovníků a asistentů sociální práce. Sociální práce je mé poslání a dává smysl mému životu.

PhDr. Gabriela Ručková, PhD., MBA

PhDr. Gabriela Ručková, PhD - psycholožka v oblasti ontogenetické, klinické a sociální psychologie zabývající se specifickými okruhy narušeného individuálního a rodinného spektra. Působila necelých dvacet let na akademické půdě. Stála při zakládání Katedry psychologie na FF UCM, kterou značnou dobu vedla, podobně jako i Filozofickou fakultu UCM. Paralelně vedle vzdělávací činnosti (tak jako v minulosti i v současnosti) aktivně pracuje převážně s dětským klientem a rodinami, kteří se ocitli v náročných a krizových životních situacích. Má absolvováno několik dlouhodobých výcviků a odborných vzdělávání, z nichž poznatky aplikuje ve své poradenské, terapeutické a supervizní praxi.

Johnson Nzau Mavole, PhD

Johnson Nzau Mavole, PhD – vedoucí výzkumný pracovník na Univerzitě sv. Augustina v Tanzanii; generální tajemník Národní asociace sociálních pracovníků Keni; ředitel mezinárodního časopisu - Sociálních a Rozvojových zájmy, Keňa. Získal množství poradenských a výzkumných fondů na místní i mezinárodní úrovni. V minulosti byl koordinátorem postgraduálních programů a vedoucí katedry Katolické univerzity ve východní Africe na fakultě umění a sociálních věd. Autor má mnoho publikací zaměřených na oblast veřejného zdraví a sociálního rozvoje.